Instagram

Follow Me!

Mama i dziecko

Aplikacje ciążowe na telefon – moje top 4

Czerwiec 28, 2018

Aplikacje ciążowe to przydatne narzędzia do monitorowania wyjątkowego czasu, jakim jest ciąża. Kiedy test ciążowy pokazał dwie kreski, to w oczekiwaniu na wizytę u ginekologa, zaczęłam szukać aplikacji na telefon, które umilą mi czas ciąży. Przetestowałam wiele z nich i ostatecznie zostawiłam cztery, które najbardziej mi się spodobały. Dzisiejszy wpis z pewnością zainteresuje wszystkie przyszłe mamy i kobiety, które planują posiadanie dziecka. Jakie aplikacje ciążowe warto zainstalować na telefonie, kiedy spodziewamy się dziecka? Mój wybór poniżej.

1. HiMommy – Ciąża

To prosta aplikacja, która urzekła mnie swoją grafiką. W aplikacji możemy zobaczyć prostą wizualizację dziecka pływającego w brzuchu mamy i przeczytać słowa malucha kierowane w jej stronę. Aplikacja pokazuje bieżący tydzień i dzień ciąży i dodatkowo przybliża nam informacje dotyczące rozwoju dziecka. Oczywiście umieszczone w aplikacji stwierdzenia należy przyjmować z przymrużeniem oka, ale nie można odmówić im uroku. Do aplikacji zaglądam codziennie, bo w każdym dniu pojawiają się tam nowe wiadomości.

HiMommy – Ciąża – link do aplikacji

2. Happy Baby – ciąża i narodziny

To moja ulubiona ciążowa aplikacja, bo jest ona bardzo wszechstronna. Możemy monitorować w niej postęp ciąży, zapoznać się z informacjami związanymi z rozwojem dziecka, a także wpisywać przyrost masy ciała. Przydatną funkcją aplikacji jest też możliwość zapisywania w niej nadchodzących wizyt. Happy Baby to aplikacja, której używam codziennie.

Happy Baby – ciąża i narodziny – link do aplikacji

3. Ciąża – Sprout

Aplikacja, którą wyróżnia wyjątkowa i przemawiająca do wyobraźni graficzna postać dziecka, które rozwija się w brzuchu mamy. Po kliknięciu na zaznaczone na ciele płodu elementy możemy przeczytać ciekawe informacje związane z rozwojem dziecka. W aplikacja znajdziemy też porady lekarza, miejsce do wpisywania harmonogramu wizyt oraz listę rzeczy niezbędnych dla przyszłej mamy i noworodka. Do aplikacji Sprout zaglądam raz na jakiś czas – to dla mnie dodatkowe źródło informacji.

Ciąża – Sprout – link do aplikacji

4. Moja ciąża

Moja ciąża to przyjemnie wyglądająca aplikacja, w której znajdziemy informacje związane z tym, co się dzieje z dzieckiem i z przyszłą mamą w trakcie ciąży. Dodatkowo w aplikacji dostępny jest imiennik, w którym może pomóc nam w wyborze imienia dla naszego maleństwa.

Moja ciąża – link do aplikacji

Podsumowanie

Wszystkie aplikacje, które przedstawiłam w dzisiejszym wpisie są darmowe. Możecie pobrać je na swojego smartfona i cieszyć się z ich funkcji, które na pewno umilą czas oczekiwania na maluszka. Warto pamiętać o tym, że wszystkie informacje zamieszczone w aplikacjach mają jedynie charakter podglądowy i nie stanowią porad medycznych. Wszystkie wątpliwości związane z ciążą należy konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.